Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ue
15.07.2008 16:41

Dowgielewicz przygotuje nas do władzy w UE

Szef UKIE będzie odpowiadał za przygotowanie polskiej prezydencji w UE w 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

*Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz będzie odpowiadał za przygotowanie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku. *

W wydanym przez Radę Ministrów rozporządzeniu napisano, że będzie on odpowiedzialny za koordynację działań politycznych i organizacyjnych.

Obejmują one między innymi wyznaczenie kierunków polskiego przewodnictwa oraz współpracę z państwami przewodzącymi Unii w okresie poprzedzającym polską prezydencję i następującym po niej. Działania organizacyjne pełnomocnika będą polegać na przygotowaniu programu uczestnictwa, kadr, budżetu, promocji i logistyki.

Na obecnym etapie nie przewiduje się utworzenia odrębnego zaplecza obsługi administracyjno-biurowej dla pełnomocnika. Funkcje te pełnić będą poszczególne komórki Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

Objęcie przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej będzie miało duże znaczenie dla promocji wizerunku Polski w Europie i realizacji strategicznych interesów polskiej polityki w Unii Europejskiej.

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz