Notowania

euro 2012
21.11.2008 14:45

Drzewiecki zapewnia Kijów: Euro to priorytet

Minister sportu rozmawiał z wicepremierem Ukrainy o przygotowaniach do mistrzostw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Minister sportuMirosław Drzewieckirozmawiał telefonicznie z wicepremierem Ukrainy Iwanem Wasiunykiem o przygotowaniach do wspólnej organizacji EURO 2012.

Iwan Wasiunyk poinformował o powołaniu rządowego Biura Koordynacyjnego do spraw przygotowania i przeprowadzenia tej imprezy na Ukrainie.

Biuro powstało w miejsce zlikwidowanej w środę Narodowej Agencji ds. EURO 2012. Agencja ta była krytykowana przez UEFA za zbyt powolne działanie i nieudolność.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ukraina zlikwidowała Narodową Agencję do spraw Euro ]( http://news.money.pl/artykul/ukraina;zlikwidowala;narodowa;agencje;do;spraw;euro,59,0,386363.html )
* [ Platini ostrzega: Zabierzemy wam Euro! ]( http://news.money.pl/artykul/platini;ostrzega;zabierzemy;wam;euro,177,0,384945.html )
* [ Czy kryzys zaprzepaści przygotowania do Euro 2012? ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/czy;kryzys;zaprzepasci;przygotowania;do;euro;2012,169,0,383657.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Mirosław Drzewiecki zapewnił w rozmowie z Iwanem Wasiunykiem, że wspólna organizacja EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę jest priorytetowym przedsięwzięciem dla rządu. Podkreślił, że nasi wschodni sąsiedzi są jedynym partnerem w organizacji mistrzostw, a Polska dołoży wszelkich starań, by turniej okazał się wspólnym sukcesem.

Wkrótce odbędzie się spotkanie robocze na Ukrainie z udziałem wicepremiera Iwana Wasiunyka i delegacji polskiej z ministrem sportu.

Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz