Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dwie trzecie Polaków nie ufa Sejmowi

0
Podziel się:

Zaufania do rządu nie ma 65, a do prezydenta 61 procent ankietowanych przez TNS OBOP.

Dwie trzecie Polaków nie ufa Sejmowi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zaufania do rządu nie ma 65, a do prezydenta 61 procent ankietowanych przez TNS OBOP. *Ponad połowa badanych (57 procent) nie ufa premierowi.*

Polacy w sondażu pytani byli o zaufanie do premiera Donalda Tuska, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rządu i do Sejmu. Badanie zlecił program _ Forum _ w TVP Info.

34 proc. badanych ufa premierowi, 31 proc. ankietowanych zadeklarowało, że ufa prezydentowi. Nieco ponad jedna czwarta badanych (26 proc.) ufa rządowi. 22 proc. ankietowanych zadeklarowało, że ufa Sejmowi.

W porównaniu z sondażem ze stycznia, w marcu premierowi ufa tyle samo badanych (34 proc.). Z kolei odsetek badanych deklarujących zaufanie do prezydenta wzrósł o jeden punkt procentowy (z 30 proc. w styczniu do 31 proc. w marcu).
Ankietowani pytani byli również o słowa ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego skierowane pod adresem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Chodzi o wypowiedź Sikorskiego podczas jego konwencji prawyborczej w Bydgoszczy. Minister powiedział wówczas: _ Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały _.

Zdaniem 32 proc. Polaków, to słowa kompromitujące polityka, który tak się wypowiada o głowie państwa. Jedna czwarta badanych (25 proc.) nie ma zdania na ten temat. 18 proc. ankietowanych uznało słowa te za oburzające i obraźliwe.

13 proc. badanych jest zdania, że słowa takie jak Sikorskiego są stosowane i akceptowane w walce politycznej, według 12 proc. Polaków - są dopuszczalne w języku polityki.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w dniach 3-4 marca na
reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)