Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
abonament rtv
09.05.2008 11:00

Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu

Po burzliwej dyskusji posłowie przyjęli nowelizację ustawy o abonamencie RTV.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Posłowie znowelizowali ustawę, która zwalnia z opłacania abonamentu RTV emerytów, rencistów i bezrobotnych. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Głos zabrał m.in. premier Donald Tusk.

Przedstawiony przez PO projekt ma zwolnić z tej opłaty emerytów i rencistów, zgłoszona przez Lewicę poprawka poszerza tę grupę o bezrobotnych, uprawnionych do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych.

W efekcie wystąpień posłów, głos zabrał premier Donald Tusk, który powiedział, że projekt nowelizacji to _ koniec pierwszego etapu wielkiej batalii o to jak mają wyglądać media publiczne w Polsce _.

- _ Pora zaniechać ściągania parapodatku i haraczu szczególnie od ludzi, którzy i tak mają wystarczająco dużo kłopotów, na rzecz utrzymania czegoś, co każdego dnia - widać to gołym okiem - nie jest misją publiczną _ - podkreślił premier.

ZOBACZ TAKŻE:

- _ Obłudne i pełne hipokryzji jest wmawianie polskim emerytom i rencistom, że ich krwawica w postaci abonamentu idzie na utrzymanie orkiestry, chóru, czy innej misji publicznej, ponieważ każdego dnia każdy emeryt i rencista widzi na co naprawdę idą pieniądze z jego portfela - na kosmiczne kontrakty dla ludzi bez żadnych kompetencji _ - powiedział premier.

- _ Jeśli są na tej sali ludzie, którzy naprawdę mają odwagę z tej mównicy mówić, że polski emeryt i rencista nadal ma utrzymywać telewizję pana prezesa Urbańskiego to niech wstanie i powie to prosto w oczy _ - oświadczył Tusk.

Na wystąpienie szefa rządu zareagowali m.in. posłowie PiS. Tomasz Dudziński zaapelował do premiera by w sprawie abonamentu, telewizji i prywatyzacji szpitali nie okłamywał społeczeństwa.

Tagi: abonament rtv, telewizja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz