Notowania

steinbach
29.11.2009 14:40

Erika Steinbach nie rezygnuje z miejsca w fundacji

Przewodnicząca Związku Wypędzonych naciska na rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na wejście szefowej BdV do tego gremium nie chce się zgodzić minister spraw zagranicznych Niemiec, liberał Guido Westerwelle, bo - jak tłumaczy - obawia się, iż mogłoby to zaszkodzić stosunkom z Polską.

_ - Postanowienie BdV o mojej nominacji leży na biurku gotowe do wysłania. Dajemy rządowi federalnemu jeszcze trochę czasu do rozważań przez święta Bożego Narodzenia. Jeśli nie pojawi się rozwiązanie, w nowym roku do urzędu kanclerskiego wpłynie nominacja BdV. Wówczas rząd będzie musiał znaleźć rozwiązanie możliwe do przyjęcia _ - powiedziała przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV).

Jej kandydatura do władz fundacji, która stworzyć ma w Berlinie muzeum poświęcone wysiedleniom, jest tematem sporu w koalicji rządzącej chadeków i liberałów.

Steinbach ma poparcie wielu polityków chadecji, szczególnie bawarskiej CSU.

Tygodnik _ Der Spiegel _ pisze w najnowszym wydaniu, że spór ten w coraz większym stopniu obciąża koalicję CDU/CSU i FDP.

_ Minister spraw zagranicznych szkodzi interesom Niemiec _ - powiedział _ Spieglowi _ wiceprzewodniczący frakcji chadeckiej Michael Kretschmer. _ Westerwelle powinien zadać sobie pytanie, czy jest szefem dyplomacji Niemiec czy Polski _ - dodał z kolei polityk CSU Hans-Peter Uhl.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: steinbach, erika, niemcy, fundacja, naciski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz