Notowania

farfał
07.07.2009 15:52

Farfał: reaktywacja? Chaos w TVP trwa

Sąd przychylił się do wniosku Piotr Farfała, by zawiesić ludzi, którzy chcieli go odwołać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Krajowy Rejestr Sądowy przedłużył zawieszenie trzech członków zarządu TVP. Ale nie wiadomo czy oznacza to powrót Piotra Farfał na stanowisko p.o. prezesa spólki. *

Farfał jeszcze w czerwcu złożył wniosek o przedłużenie zawieszenia: Andrzeja Urbańskiego, Marcina Bochenka i Sławomira Siwka. Teraz zgodnie z postanowieniem sądu zostali oni zawieszeni do 20 czerwca 2010 roku.

Ta decyzja może dodatkowo skomplikować sytuację w telewizji publicznej. Od piątku - w wyniku działań ministra skarbu i rady nadzorczej - w TVP było dwóch nieuznających się nawzajem prezesów: Sławomir Siwek i Piotr Farfał.

Rada nadzorcza TVP podjęła wtedy decyzję o zawieszeniu Farfała i powołaniu Siwka na stanowisko p.o. prezesa telewizji. Farfał uważa jednak, że wcześniej minister Aleksander Grad, zamykając walne zgromadzenie akcjonariuszy, odwołał radę nadzorczą.

Sławomir Siwek skierował do Krajowego Rejestru Sądowego wniosek o rejestrację zmian w zarządzie TVP - czyli uznanie jego nominacji. Sąd dopiero zajmie się tym wnioskiem. Podobnie jak wnioskiem Farfała o wykreślenie z rejestru członków rady nadzorczej TVP.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Farfał zawieszony, ale czy zgodnie z prawem? ]( http://news.money.pl/artykul/farfal;zawieszony;ale;czy;zgodnie;z;prawem,182,0,487862.html )
Tagi: farfał, media, publiczne, tvp, odwołanie, zawieszenie, siwek, urbański, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz