Notowania

donald tusk
12.12.2007 06:26

Feministki chcą spotkać się z Tuskiem

Sławne i piękne kobiety, a wśród nich pisarki, aktorki i piosenkarki, podpisały list organizacji feministycznych do premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Sławne i piękne kobiety, a wśród nich pisarki, aktorki i piosenkarki, ruszyły do szturmu na rządDonalda Tuska- pisze "Dziennik".

Panie podpisały sie pod listem organizacji feministycznych do premiera, w którym domagają się, by rząd prowadził politykę równych praw kobiet i mężczyzn i powołał urząd ds. równego statusu. Chcą też spotkania z szefem rządu.

Premier Tusk zapewne nie spodziewał się otwarcia nowego frontu - i to z tak popularnymi i lubianymi gwiazdami. Jak dowiedział się dziennik, poparcia inicjatywie feministek udzieliły m.in piosenkarki Irena Santor, Urszula Dudziak i Kora Jackowska, reżyserka Agnieszka Holland, pisarka Hanna Krall, aktorki - Beata Tyszkiewicz, Magdalena Cielecka, Renata Dancewicz, a także znani mężczyźni - historyk idei Marcin Król czy muzyk rockowy Tomek Lipiński.

To kolejny list środowisk kobiecych do premiera. Pierwszy, wysłany przed miesiącem, nie wywołał odzewu zajętego innymi sprawami szefa rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz