Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Film z egzekucji: Pakistańskie władze nic nie zrobiły

0
Podziel się

Nagranie rejestruje ostatnie słowa porwanego oraz pokazuje moment, gdy dwóch zamaskowanych ludzi ścina mu głowę.

Film z egzekucji: Pakistańskie władze nic nie zrobiły
(PAP/DAWN.NET)
bEgIqzSd

Ambasada polska w Islamabadzie otrzymała już nagranie, rejestrujące śmierć polskiego inżyniera. Nagranie to zostało przekazane lokalnemu korespondentowi agencji Reutersa w miejscowości Dera Ismail Khan, w zachodniej części kraju, kilkaset kilometrów od stolicy Pakistanu.

Nagranie rejestruje ostatnie słowa porwanego oraz pokazuje moment, gdy dwóch zamaskowanych ludzi ścina mu głowę. Przed ścięciem mężczyzna apeluje do władz polskich o nie wysyłanie wojsk do Afganistanu oraz o zerwanie kontaktów z władzami Pakistanu, które według ostatnich słów zamordowanego, nie działały na rzecz jego uwolnienia.

Na dzień przed zamordowaniem Polaka prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari powiedział w Peszawarze, iż władze tego kraju nie negocjują z terrorystami. Komentatorzy w Pakistanie zwracali uwagę na twardą postawę władz, które nie wykazywały woli jakichkolwiek ustępstw wobec porywaczy. W Islamabadzie przebywa szef miejscowej placówki krakowskiej _ Geofizyki _, którego rolą będzie potwierdzenie tożsamości zamordowanego Polaka.

bEgIqzSG
KOMENTARZE
(0)