Notowania

francja
12.04.2008 16:26

Francja: Niech ONZ walczy z piratami

Paryż chce powołania międzynarodowych sił do walki z morską przestępczością,

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Wczoraj uwolniono załogę francuskiego statku porwanego tydzień temu przez piratów u wybrzeży Somalii. Statek wiozący oswobodzonych zakładników płynie w kierunku francuskiej bazy wojskowej w Dżibuti. *

Anonimowy informator związany z armią francuską powiedział, że 30 byłych zakładników znajduje się na pokładzie okrętu wojennego _ Jeanne d'Arc _. Do Dżibuti dopłyną najwcześniej w poniedziałek. Stamtąd polecą samolotem do Paryża.

Francuski rząd chce, aby zatrzymani przez komandosów piraci byli sądzeni we Francji. Przeszkodą może być jednak fakt, że szóstka porywaczy została zatrzymana przez Francuzów na terytorium Somalii.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Francuzi za bojkotem otwarcia olimpiady ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;za;bojkotem;otwarcia;olimpiady,228,0,335076.html )
* [ Francuzi nie chcą wysyłać nowych żołnierzy do Afganistanu ]( http://news.money.pl/artykul/francuzi;nie;chca;wysylac;nowych;zolnierzy;do;afganistanu,28,0,331804.html )
* [ Francja zmniejszy liczbę głowic nuklearnych ]( http://news.money.pl/artykul/francja;zmniejszy;liczbe;glowic;nuklearnych,150,0,330390.html )
Tagi: francja, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz