Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
28.05.2007 06:41

Gangster przyznał się do zabójstwa Papały

Ryszard Bogucki przyznał się policyjnemu agentowi, że to on strzałem w głowę zabił byłego szefa polskiej policji - generała Marka Papałę. Prokuraturze zabrakło jednak dowodów, by to potwierdzić - donosi "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

W celi Boguckiego w 2001 roku umieszczono policyjnego agenta, byłego gangstera - Piotra W. To właśnie on zeznał, że Bogucki - płatny zabójca z Podbeskidzia - jest odpowiedzialny za zastrzelenie Papały.

Gazeta dotarła do wyjasnień Piotra W. w tej sprawie. Czytamy w nich, że sprawców zabójstwa było dwóch - wspomniany Bogucki i Krzysztof Weremko. Bogucki przyznał się policyjnemu agentowi do zastrzelenia byłego szefa policji. Dodał, że Weremko był podczas akcji jego zabezpieczeniem - donosi dziennik.

Dlaczego prokuratorzy dysponując relacją Piotra W. nie zarzucili Boguckiemu zabójstwa? - pyta "Rzeczpospolita". Jak czytamy w artykule - śledczy nie mieli dodatkowego potwierdzenia u innych świadków. Weremko zginął w tajemniczym wypadku samochodowym, a sam Bogucki w trakcie przesłuchań stwierdził, że jest wrabiany w to zabójstwo - podaje gazeta.

Tagi: papała, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz