Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Impreza neofaszystów - Giertych zawiadamia prokuraturę

0
Podziel się:

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników neofaszystowskiej imprezy, skierował do prokuratora generalnego minister edukacji Roman Giertych.

*Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez uczestników neofaszystowskiej imprezy, skierował do prokuratora generalnego minister edukacji Roman Giertych - poinformowała w komunikacie rzeczniczka resortu Aneta Woźniak. *

Internetowy portal Dziennik.pl ujawnił we wtorek film z imprezy neofaszystów na Śląsku. W środę została ona opisana w gazetowym wydaniu "Dziennika". Młodzi ludzie bawili się na tle zawieszonych obok siebie flag: polskiej i faszystowskiej, wznosili nazistowskie okrzyki i palili pochodnie w kształcie swastyki.

Według "Dziennika", wśród neofaszystów była asystentka eurodeputowanego LPR Macieja Giertycha, działaczka Młodzieży Wszechpolskiej Leokadia Wiącek. O sprawie pisał też "Fakt'.

_ Internetowy portal Dziennik.pl ujawnił film z imprezy neofaszystów na Śląsku. Młodzi ludzie bawili się na tle zawieszonych obok siebie flag: polskiej i faszystowskiej, wznosili nazistowskie okrzyki i palili pochodnie w kształcie swastyki. _"Zdaniem ministra, wszelkie formy propagandy nazistowskiej powinny być ścigane, a ich uczestnicy karani" - napisała rzeczniczka MEN. Jednocześnie wicepremier Giertych skierował do redakcji "Dziennika" pismo, aby na podstawie anonimowych informacji nie łączyć LPR z "jakimikolwiek wydarzeniami, z którymi nie ma nic wspólnego" - podano w komunikacie.

Młodzież Wszechpolska poinformowała w komunikacie, że składa pozew cywilny do sądu przeciwko wydawnictwu Axel Springer, redaktorom naczelnym "Faktu" i "Dziennika" oraz autorom publikacji. Poinformowała także, że składa zawiadomienie do prokuratury "w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, polegającego na propagowaniu i gloryfikowaniu ideologii nazistowskiej" przez uczestników imprezy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)