Notowania

indie
06.01.2009 07:07

Indie oskarżają Pakistan o zamachy w Bombaju

Według premiera Indii Pakistan podsyca wojenną histerię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Premier Indii Manmohan Singh (na zdjęciu) oskarżył stronę pakistańską o _ podsycanie wojennej histerii _.

Singh zaznaczył także, iż zebrane przez stronę indyjską materiały dowodowe w sprawie zeszłorocznych zamachów bombowych w Bombaju wskazują, iż terroryści musieli korzystać z poparcia niektórych oficjalnych agend pakistańskich.

Rząd Indii przekazał władzom Pakistanu szczegółową dokumentację, dotyczącą zamachów. W atakach terrorystycznych w Bombaju w listopadzie 2008 roku, o które Indie oskarżają ekstremistów z Pakistanu, poniosło śmierć 179 osób. Ataki spowodowały ostry wzrost napięcia między Delhi a Islamabadem.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Seria zamachów bombowych w Indiach ]( http://news.money.pl/artykul/seria;zamachow;bombowych;w;indiach,63,0,412223.html )
* [ Wciąż iskrzy na linii Indie - Pakistan ]( http://news.money.pl/artykul/wciaz;iskrzy;na;linii;indie;-;pakistan,122,0,409466.html )
* [ Indyjski parlament zaostrzył przepisy antyterrorystyczne ]( http://news.money.pl/artykul/indyjski;parlament;zaostrzyl;przepisy;antyterrorystyczne,239,0,409327.html )
* [ Indie ujawniają nazwiska terrorystów ]( http://news.money.pl/artykul/indie;ujawniaja;nazwiska;terrorystow,129,0,407425.html )
* [ Zamachowcy z Bombaju zidentyfikowani ]( http://news.money.pl/artykul/zamachowcy;z;bombaju;zidentyfikowani,66,0,407106.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Premier Singh podkreślił, iż _ jest dość dowodów by twierdzić, że terroryści mieli poparcie niektórych oficjalnych pakistańskich kół _. Na poparcie tej tezy wskazał na doskonałe przygotowanie ataków, ich koordynację i wojskową precyzję.

W przekazanych stronie pakistańskiej materiałach znalazły się m.in. zapisy z przesłuchania jednego z napastników, szczegóły rozmów zamachowców z ich domniemanymi zleceniodawcami w Pakistanie, a także skonfiskowana broń i dane dotyczące telefonów satelitarnych.

Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz