Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jan Paweł II bliżej wyniesienia na ołtarze

0
Podziel się

Benedykt XVI podpisał dekret uznających heroiczność cnót polskiego papieża.

Jan Paweł II bliżej wyniesienia na ołtarze
(CHARLES BRAY/CC/Flickr)
bEiFqvnp

Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretów uznających heroiczność cnót Jana Pawła II i męczeństwo księdza Jerzego Popiełuszki. Do beatyfikacji papieża Polaka potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jego wstawiennictwem, natomiast kapelan Solidarności ma już otwartą drogę do chwały ołtarzy.

Zdaniem postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera, dzisiejsza decyzja oznacza półmetek procesu. Dekret o heroiczności cnót, najważniejszy i podstawowy, pozwala na sfinalizowanie dochodzenia w sprawie cudu, które w drodze wyjątku posuwało się naprzód równoległe z fazą diecezjalną procesu.

Dekret wydaje kongregacja spraw kanonizacyjnych, a papież godzi się na jego ogłoszenie uznając tym samym, że całe postępowanie odpowiada normom kościelnym.

bEiFqvnr

Ksiądz Oder przypomina, że pozostał jeszcze _ spory kawałek drogi _. Nie wyklucza, że i tu _ mogą pojawić się niespodzianki _. Jest jednak dobrej myśli i tak, jak do tej pory, nie wypowiada się na temat ewentualnej daty beatyfikacji polskiego papieża.

bEiFqvnS
KOMENTARZE
(0)