Notowania

Jarosław Wałęsa ma za mocne nazwisko?

Chciał startować w wyborach do PE, ale Platforma uznała, że zaszkodzi liderom na Pomorzu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Jarosław Wałęsa, mimo że bardzo tego chciał, nie wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przynajmniej nie na Pomorzu. Sam Wałęsa przyznaje, że zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej nie dał mu zielonego światła na polityczny lot do Brukseli.

Jak ustalił dziennik _ Polska _, przyczyną odmowy mogło być jego zbyt _ mocne _ nazwisko.
Według nieoficjalnych informacji, władze krajowe PO uznały, iż kandydatura Wałęsy mogłaby zaszkodzić dwóm lokomotywom wyborczym Platformy na Pomorzu - Januszowi Lewandowskiemu oraz Janowi Kozłowskiemu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Paweł Zalewski wystartuje w eurowyborach z list PO ]( http://news.money.pl/artykul/pawel;zalewski;wystartuje;w;eurowyborach;z;list;po,31,0,435743.html )
* [ Radio Maryja poprze PiS w eurowyborach ]( http://news.money.pl/artykul/radio;maryja;poprze;pis;w;eurowyborach,15,0,434959.html )

Pierwszy z nich to obecny eurodeputowany. Kiedyś był znanym politykiem, teraz po latach spędzonych w Brukseli wyborcom kojarzy się zdecydowanie słabiej. Z kolei Jan Kozłowski to postać wciąż znana - właśnie trwa jego druga kadencja na stanowisku Marszałka Województwa Pomorskiego, jest też szefem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej - pisze _ Polska _.

Specjaliści nie mają jednak wątpliwości, że zarówno Lewandowski - prawdopodobny numer jeden na liście wyborczej pomorskiej PO - jak i Kozłowski - numer dwa - nie mają tak _ mocnego nazwiska _ jak Wałęsa. Mogliby więc przegrać z młodym posłem, a na to centrala nie zamierza pozwolić

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory do parlamentu europejskiego, jarosław wałęsa, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz