Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jutro prezydent zdecyduje co z ustawa hazardową

0
Podziel się:

Poinformował o tym szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.

Jutro prezydent zdecyduje co z ustawa hazardową
(prezydent.pl/GFDL)

_ - Do końca tygodnia prezydentLech Kaczyńskipodejmie decyzję w sprawie ustawy o grach hazardowych _- powiedział szef prezydenckiej kancelariiWładysław Stasiaki dodał, że prezydent skłania się ku podpisaniu tej ustawy, a następnie skierowaniu jej do Trybunału Konstytucyjnego.

Stasiak dopytywany, kiedy dokładnie Lech Kaczyński podejmie decyzję w sprawie tzw. ustawy hazardowej odparł, że _ tydzień kończy się w piątek _.

PremierDonald Tuskpowiedział w ubiegła sobotę, że jeśli prezydent podpisze ustawę hazardową przed skierowaniem jej do TK, to nie będzie miał żadnych zastrzeżeń do postępowania Lecha Kaczyńskiego. Podkreślił, że on sam nie ma wątpliwości, że ustawa jest konstytucyjna.

Stasiak zwracał uwagę, że już podczas prac nad projektem ustawy Biuro Analiz Sejmowych przedstawiało wątpliwości co do jej zgodności z konstytucją.

Biuro Analiz Sejmowych informowało, że przedstawiony przez rząd projekt wprowadza _ istotne zmiany _ w kodeksie karnym, kodeksie karno-skarbowym i kodeksie karno-wykonawczym, a to zgodnie z regulaminem Sejmu wymaga specjalnego, dłuższego trybu pracy.

Sejmowi prawnicy przedstawili także wątpliwości co do zgodności z konstytucją niektórych proponowanych przez rząd rozwiązań. Zwrócili uwagę m.in., że rząd zaproponował zbyt szeroki zakres gier objętych projektem ustawy, przez co może ograniczyć wolność działalności gospodarczej.

ZOBACZ TAKŻE:

Hazard w raportach Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę.ki.
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)