Notowania

pozew
04.09.2008 16:19

Kaczmarek pozywa za "agenta-śpiocha"

Szef MSWiA w rządzie PiS chce przeprosin i 10 tys. zł od Jarosława Kaczyńskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Grzegorz Michałowski)

Przeprosin i wpłaty 10 tys. zł na cel społeczny żądaJanusz Kaczmarek- prokurator krajowy i szef MSWiA w rządzie PiS - odJarosława Kaczyńskiego, który nazwał go _ agentem-śpiochem _ i obarczył winą za niesfinalizowanie m.in. śledztw paliwowych.

Sąd Okręgowy w Warszawie, do którego wpłynął pozew Kaczmarka, nie wyznaczył jeszcze terminu tego procesu.

Kaczmarek żąda w pozwie, by Kaczyński przeprosił go i wyraził _ szczery żal _ za nieprawdziwe i krzywdzące zarzuty. Domaga się też, by Kaczyński zamieścił przeprosiny na swój koszt w _ Gazecie Wyborczej _, _ Rzeczpospolitej _, dzienniku _ Polska _, _ Newsweeku _, _ Polityce _, _ Wprost _, _ Gościu Niedzielnym _ oraz na portalu internetowym PiS.

W lipcu szef PiS mówił m.in. że Kaczmarek _ to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki śpioch. To jest nawiązanie do agenta śpiocha. Ktoś przez wiele lat nie wypełniał swojej funkcji, potem dostaje sygnał i zaczyna pracować jako agent _ - dodał.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Napieralski: Nie ma tajnych kont lewicy ** ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;nie;ma;tajnych;kont;lewicy,230,0,366310.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

_ - Wypowiedzi Kaczyńskiego nie mają odzwierciedlenia w faktach _ - mówił wtedy Kaczmarek, zapowiadając podjęcie _ kroków prawnych _ wobec J. Kaczyńskiego. _ - Mam wrażenie, że wszystko, co złe, było przeze mnie. Niedługo pewnie dowiem się, że brak konta i prawa jazdy Jarosława Kaczyńskiego też jest moją winą _ - ironizował były szef MSWiA.

By nie przegrać procesu o ochronę dóbr osobistych, pozwany musi wykazać prawdziwość swych twierdzeń lub chociaż dowieść, że działał w interesie społecznym.

Tagi: pozew, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz