Notowania

sąd
12.11.2008 10:56

Kaczyński vs Wałęsa. Zawinił listonosz?

Odwołano posiedzenie sądu ws. wypowiedzi durnia mamy za prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Po raz drugi już odwołano posiedzenie sądu, który miał rozpatrzyć zażalenie prezydentaLecha Kaczyńskiegona umorzenie śledztwa w sprawie znieważenia go przezLecha Wałęsę.

Jak poinformował dziś rzecznik gdańskiego sądu sędzia Rafał Terlecki- po raz kolejny sąd nie otrzymał potwierdzenia odbioru przez Kancelarię Prezydenta RR- zawiadomienia o terminie posiedzenia. A to zostało wysłane do Warszawy cztery tygodnie temu.

Zawiniła kancelaria lub listonosz. Dlatego sąd okręgowy w Gdańsku zwróci się do dyrekcji Poczty Polskiej o wyjaśnienie tej sprawy. Następny termin wyznaczono na 12 stycznia.

W sprawie chodzi o zdanie: _ durnia mamy za prezydenta _ wypowiedziane w emocjach pod adresem Lecha Kaczyńskiego przez Lecha Wałęsę.

Do niefortunnej wypowiedzi doszło w lutym ubiegłego roku po ujawnieniu przez prezydenta RP raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Na antenie jednej z telewizji były prezydent skomentował go mówiąc że raport jest _ głupi _ i _ w ogóle nie uwzględnia tamtych czasów _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Tusk nie przyjdzie do prezydenta na bal ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;przyjdzie;do;prezydenta;na;bal,118,0,384118.html ) **
* [ **Kaczyński nie powtórzy kadencji?** ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;nie;powtorzy;kadencji,164,0,378532.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Dokument wskazywał między innymi, że to Wałęsa ponosi _ szczególną odpowiedzialność _ za nieprawidłowości w WSI.

Na stwierdzenie dziennikarki, że właśnie wykrzyczał swój żal do Lecha Kaczyńskiego, Lech Wałęsa odparł: _ Bo tego durnia mamy za prezydenta _.

Sprawą znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego miał zająć się prokuratura okręgowa w Warszawie, ale śledztwo zostało umorzone. Trafiła do Gdańska na skutek zażalenia złożonego przez pełnomocników prezydenta.

Tagi: sąd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz