Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kalisz
10.08.2007 13:11

Kalisz: Prezydent powienien nas też zaprosić

Lech Kaczyński - jeśli chce włączyć się w rozwiązanie obecnego kryzysu politycznego - powinien zaprosić na konsultacje szefów wszystkich partii opozycyjnych, nie tylko PO - uważa Ryszard Kalisz, wiceszef klubu SLD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Jak podkreśla Kalisz, SLD opowiada się za jak najszybszymi wyborami, jeszcze w tym roku. Jego zdaniem, należy jak najszybciej odsunąć PiS od władzy, przeprowadzając konstruktywne wotum nieufności. Wyłoniony w ten sposób nowy rządy miałby - według Kalisza - doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

W ocenie Kalisza, jeśli PiS pozostanie przy władzy, najbliższe wybory mogą nie być demokratyczne. "My nie możemy się na to godzić, aby państwem polskim kierowali politycy, którzy dla własnych celów wykorzystują prokuraturę i służby specjalne" - mówi polityk SLD.

Wiceszef klubu Sojuszu dodał, że 20 sierpnia odbędzie się posiedzenie Rady Programowej koalicji Lewica i Demokraci (SLD, SdPl, UP i PD), a także kierownictwa samego SLD. Na spotkaniach tych ma - według niego - zapaść decyzja, jak klub Sojuszu zachowa się w czasie ewentualnego głosowania w Sejmie wniosku o skrócenie obecnej kadencji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kalisz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz