Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kamiński: Nie dam zamknąć sobie ust

0
Podziel się

- Cały aparat chce pozbawić mnie wiarygodności - mówi Mariusz Kamiński, były szef CBA.

Kamiński: Nie dam zamknąć sobie ust
(PAP/Darek Delmanowicz)
bDKfVEuZ

*_ - Cały aparat chce pozbawić mnie wiarygodności - _ mówi Mariusz Kamiński, były szef CBA. *

Zdaniem byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w mediach trwa nagonka na jego osobę, która ma go _ zastraszyć, a w oczach opinii publicznej przedstawić go jako kłamcę i oszusta _ przed wezwaniem na przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą. Kamiński podkreślał, że niezgodnie z prawem - w jego ocenie - został odwołany ze stanowiska. Miał być to efekt wykrycia przez CBA afery hazardowej, o której informował premiera już w sierpniu.

Kamiński przyznał, że w sprawie stoczni CBA nie było w stanie monitorować wszystkich 230 firm, o których kontrolę w związku z prywatyzacją stoczni prosił go rząd. _ - Żadna instytucja nie pytała już jednak o przetarg w sprawie stoczni, kiedy już trwał - _podkreślał były szef Biura.

bDKfVEvb

*6 października prokuratura w Rzeszowie *postawiła Kamińskiemu zarzuty w sprawie tzw. afery gruntowej. Prokuratura uznała, że CBA dopuściło się niezgodnego z prawem stworzenia fikcyjnej sprawy ziemi, na potrzeby której wytworzono fikcyjną dokumentację do odrolnienia tej ziemi.
Mariusz Kamiński powtórzył, że przetarg na stocznie był ustawiony. _ - Nie pod inwestora katarskiego, ale pod firmę zarejestrowaną w raju podatkowym, w Antylach Holenderskich - _ mówił Kamiński. _ - Przedstawicielem był pan El Assir. Oskarżany między innymi o korupcję. _

Zdaniem Kamińskiego już w maju rząd wiedział, że _ nie ma żadnego inwestora katarskiego . A El Assirowi chodziło tylko o odzyskanie roszczeń od Bumaru. - Trzeba pilnować, co się będzie teraz działo z wadium z przetargu stoczniowego i ugodą pana El Assira z Bumarem - _mówi były szef Biura.

Mariusz Kamiński zdecydował się zwołać konferencję prasową, pomimo zakazu występowania publicznego. CBA wydało byłemu szefowi Mariuszowi Kamińskiemu zakaz organizowania konferencji, bo jest on teraz szeregowym pracownikiem biura.

_ - Pan Wojtunik nie jest wobec mojej osoby niezależny. Decyzje zapadają w bezpośrednim otoczeniu Donalda Tuska - _ mówi Kamiński. _ - Ale szef CBA nie może mi niczego zabronić. Nie jestem już funkcjonariuszem CBA. To są groteskowe tricki. _

bDKfVEvh

Paweł Wojtunik, nowy szef CBA już wcześniej zawiesił Kamińskiego - jako funkcjonariusza Biura - w pełnionych obowiązkach

bDKfVEvC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)