Notowania

prezydent
18.12.2008 14:33

Kamiński: Prezydent nie dostał listy agentów

Prezydencki minister zaprzecza doniesieniom mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Prezydencki minister Michał Kamiński zaprzecza, że prezydentLech Kaczyńskiotrzymał z ABW listę tajnych współpracowników UOP z początku lat 90. *

_ - To nieprawdziwa informacja, prezydent nie dostawał żadnej listy tajnych agentów _ - podkreślił Kamiński.

Jak zaznaczył, _ nic takiego nie miało miejsca _. - _ Rozmawiałem w tej sprawie z prezydentem, to jest nieprawdziwa informacja _ - dodał minister.

_ Gazeta Wyborcza _ i Radio ZET poinformowały, że w 2006 r. ABW przekazała ówczesnemu premierowiJarosławowi Kaczyńskiemulistę nazwisk tajnych współpracowników UOP z początku lat 90.

Według mediów lista, która liczyła ok. 20 nazwisk, miała klauzulę _ ściśle tajne _, zaś oprócz J. Kaczyńskiego dostali ją też prezydent Lech Kaczyński i i koordynator służb specjalnych w rządzie PiSZbigniew Wassermann.

Według informacji medialnych prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Z kolei radio RMF FM podało w środę, że prokuratura bada, czy prezydent mógł być źródłem przecieku w aferze gruntowej. W czwartek napisał o tym _ Dziennik _.

Media informują o spotkaniu na przełomie czerwca i lipca 2007 r. - na klika dni przed akcją CBA w resorcie rolnictwa - w którym uczestniczyć mieli prezydent Kaczyński, biznesmen Ryszard Krazue i prawnik Adam Jedliński. Prokuratura ma - według mediów - sprawdzać, czy to podczas tego spotkania nie wypłynęła informacja dotycząca akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Wassermann zaprzecza: Nie miałem listy agentów ]( http://news.money.pl/artykul/wassermann;zaprzecza;nie;mialem;listy;agentow,105,0,409449.html ) 
* [ Jarosław Kaczyński dostał listę agentów z ABW? ]( http://news.money.pl/artykul/jaroslaw;kaczynski;dostal;liste;agentow;z;abw,35,0,409379.html )

Także tym doniesieniom medialnym stanowczo zaprzeczył minister Kamiński. _ W oczywisty sposób prezydent nie był źródłem żadnego przecieku _ - podkreślił. Jego zdaniem, cała sprawa jest jedynie humbugiem.

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz