Notowania

elżbieta jakubiak
02.05.2009 18:30

Kancelaria Prezydenta wydała 300 tys. zł na długopisy

Kancelaria zamówiła ich 3 tysiące sztuk. Na prezenty dla dygnitarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Kancelaria zamówiła ich 3 tysiące sztuk. Na prezenty dla zagranicznych dygnitarzy.

Według informacji tvp.info, dwa przetargi - w listopadzie 2007 i w marcu 2009 roku - wygrała ta sama firma z Dolnego Śląską. Za kwotę 300 tysięcy złotych dostarczyła Kancelarii Prezydenta trzy tysiące sztuk piór i długopisów Stipula, Waldmann, Visconti, Waterman i Sheaffer. Na wszystkich nadrukowano tzw. faksymile, czyli wzór podpisu prezydenta albo Pierwszej Damy.

_ - Pióra wieczne i długopisy przeznaczone są na upominki wręczane podczas przyjmowania delegacji oraz składania wizyt przez prezydenta RP i jego małżonkę oraz ministrów Kancelarii Prezydenta - _odpowiada biuro prasowe prezydenta redakcji portalu tvp.info.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Gałązka: Małpi biznes, czyli mili i niemili od promili ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/galazka;malpi;biznes;czyli;mili;i;niemili;od;promili,253,0,445181.html )
* [ Kaczyński: Palikot nie jest dla mnie partnerem do rozmowy ]( http://news.money.pl/artykul/kaczynski;palikot;nie;jest;dla;mnie;partnerem;do;rozmowy,219,0,445147.html )
* [ Palikot: Problem alkoholowy prezydenta może być poważny ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;problem;alkoholowy;prezydenta;moze;byc;powazny,135,0,444807.html )

Jak wyliczył portal tvp.info, aby rozdać wszystkie zamówione pióra i długopisy, prezytdent musiałby codziennie rozdawać cztery sztuki.Elżbieta Jakubiaktłumaczy jednak portalowi, że takie zakupy robi się _ na zapas _.

Komentującego sprawę dla tvp.infoStefana Niesiołowskiegoagrumenty kancelarii nie przekonują: _ - To jakieś niewyobrażalne, szalone ilości. Prezydent marnuje publiczne pieniądze, co jest niebezpieczne szczególnie w dobie kryzysu. To kolejny argument za tym, by zmniejszyć budżet Kancelarii Prezydenta - _ uważa wicemarszałek Sejmu.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: elżbieta jakubiak, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz