Notowania

sejm
21.08.2008 07:02

Kancelaria Sejmu chce więcej pieniędzy

Sejmowa administracja w przyszłym roku będzie kosztować 420 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Kancelaria Sejmu chce, by jej przyszłoroczny budżet był wyższy o ponad 37 milionów złotych. Wczoraj do Ministerstwa Finansów przesłała informację o kwocie, którą chciałaby mieć do dyspozycji w przyszłym roku - pisze _ Rzeczpospolita _.

Z wyliczeń urzędników wynika, że na pokrycie przyszłorocznych wydatków związanych z utrzymaniem posłów i sejmowej administracji potrzeba 420 milionów złotych. W tym roku jest to blisko 383 miliony złotych. Wydatki wzrosłyby więc o prawie 10 procent - dwa razy więcej niż wynosi inflacja.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Posłowie nie dostaną więcej pieniędzy? ]( http://news.money.pl/artykul/poslowie;nie;dostana;wiecej;pieniedzy,60,0,313148.html )
* [ Nie będzie pieniędzy na płot wokół Sejmu ]( http://news.money.pl/artykul/nie;bedzie;pieniedzy;na;plot;wokol;sejmu,26,0,297242.html )

_ Rzeczpospolita _ dodaje, że urzędnicy Kancelarii Sejmu nie chcą zdradzić z czego wynika wzrost. Tłumaczą, że z projektem najpierw musi się zapoznać Komisja Regulaminowa. Jej szefJerzy Budnikz PO wzrost wydatków tłumaczy inflacją. W rozmowie z _ Rzeczpospolitą _ dodaje, że wzorem Senatu został zaplanowany też wzrost o tysiąc złotych ryczałtów na prowadzenie biur poselskich.

utrzymanie posłów kosztuje za dużo?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: sejm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz