Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olsztyn
02.03.2009 07:12

Kandydat PSL nowym prezydentem Olsztyna

Piotr Grzymowicz zdobył w przyspieszonych wyborach ponad 60 proc. głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Monika Kaczyńska)

*Kandydat PSL Piotr Grzymowicz został prezydentem Olsztyna zdobywając 60,17 proc głosów. Jego kontrkandydat z PO Krzysztof Krukowski zdobył 39,83 proc. głosów - wynika z protokołu Miejskiej Komisji Wyborczej w Olsztynie. *
Na Piotra Grzymowicza głosowało 20 tys 740 osób, a na Krzysztofa Krukowskiego 13 tys 734. Frekwencja wyniosła 25,53 procent.

Prezydent elekt zapowiedział, że zaproponuje współpracę wszystkim radnym, a urzędowanie rozpocznie od weryfikacji zapisów budżetu miasta.

ZOBACZ TAKŻE:

PO przechodzi do opozycji

Z propozycji Grzymowicza raczej nie skorzystają działacze miejskiej i regionalnej PO, którzy zamierzają przejść do opozycji.

_ - Nie można przegrać wyborów i rządzić miastem _ - powiedział PAP szef regionalnej PO i zarazem marszałek województwa warmińsko- mazurskiego Jacek Protas. Zaznaczył jednak, że _ nie ma się co obrażać, a kto tak naprawdę przegrał te wybory to się dopiero okaże. Bo może się okazać, że przegrał Olsztyn, a nie tylko PO _.

Szef klubu radnych miejskich PO Jan Tandyrak dodał, że _ póki co Platforma ma nadal przewagę liczebną w radzie miasta, a to oznacza, że radni tego klubu mogą być konstruktywną opozycją _. PO ma 12 radnych w liczącej 25 osób radzie miasta i jest najliczniejszym klubem. Nieoficjalnie mówi się jednak, że trzech radnych PO zamierza zmienić klub.

_ - Nie uważamy Piotra Grzymowicza za ucieleśnienie wszelkiego zła. Jego dobre pomysły będziemy popierać _ - podkreślił Tandyrak.

Tagi: olsztyn, psl, wybory, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz