Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kempa i Wassermann nie zajmą się hazardem?

0
Podziel się:

Rolę posłów PiS przy pracach nad ustawą hazardową ma wyjaśnić Biuro Analiz Sejmowych.

Kempa i Wassermann nie zajmą się hazardem?
(PAP/Leszek Szymański,<br> Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eksperci z Biura Analiz Sejmowych zdecydują, czy posłowieBeata KempaiZbigniew Wassermannmogą dalej pracować w komisji śledczej do spraw afery hazardowej.

Do biura sejmowej komisji śledczej wyjaśniającej aferę hazardową wpłynęły dokumenty z lat 2005-2007, które zawierają uwagi Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna. Są tam ich pisemne stanowiska w sprawie projektów ustawy hazardowej.

Według politykow Platformy niewykluczone, że Beata Kempa i Zbigniew Wassermann z PiS mogą zostać wykluczeni z prac komisji śledczej zajmującej się aferą hazardową.

Prawdopodobnie oboje będą musieli zostać przesłuchani w charakterze świadków - jako ci którzy opiniowali projekt ustawy hazardowej za czasów rzadów Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawą obojga posłów z PiS zajął się przewodniczący komisji, Mirosław Sekuła, który chce zlecić sejmowym ekspertom analizę.

POSŁUCHAJ MIROSŁAWA SEKUŁY:

Sekuła zapowiedział, że najwcześniej jutro skieruje do biura analiz wniosek w tej sprawie.

Poseł Wassermann przyznaje, że zgodnie z obowiązującą procedurą opiniował ustawy _ z rozdzielnika _, podobnie jak inni ministrowie.

Uważa, że sam fakt wykonywania tego obowiązku nie jest podstawą ani do tego, by został przez komisję przesłuchany ani z niej wykluczony.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA WASSERMANNA:

Zbigniew Wassermann zarzuca posłom PO brak kompetencji, brak powagi oraz brak ochoty do zajmowania się prawdziwą aferą hazardową.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA WASSERMANNA:

Poseł PO z komisji hazardowejSławomir Neumannpowiedział, że przedstawiciele Platformy pracują w komisji na podstawie dokumentów, a nie prasowych publikacji - jak PiS i Lewica. Dlatego na razie nie można przesądzić, czy Zbigniew Wassermann i Beata Kempa powinni być wezwani w charakterze świadków.

ZOBACZ TAKŻE:

Z kolei zdaniem posła LewicyBartosza Arłukowicza, nie można podejmować decyzji o wykluczeniu polityków PiS-u z komisji hazardowej bez ekspertyz prawnych. Członek hazardowej komisji śledczej jest przeciwny ferowaniu przedwczesnych wyroków.

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

Polityk lewicy dodaje, że jego zdaniem w komisji hazardowej rozpoczęła się personalna walka między politykami PO a Prawa i Sprawiedliwosci:

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

| USTAWA HAZARDOWA |
| --- |
| Ustawa przewiduje m.in. zakaz urządzania wideoloterii i gier na automatach do hazardu poza kasynami, ograniczenia w reklamie gier i wzrost podatków od hazardu. Nie będą wydawane nowe zezwolenia na prowadzenie salonów gier z automatami i punktów z automatami o niskich wygranych. Instytucje te będą mogły działać do wygaśnięcia obowiązujących już pozwoleń. |

Hazard w raportach Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę.ki.
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.

ZOBACZ TAKŻE:

KOMENTARZE
(0)