Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kim dzong il
05.08.2009 08:08

Kim Dzong Il "ułaskawił" amerykańskie dziennikarki

Misja Billa Clintona zakończyła się sukcesem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Sukcesem zakończyła się misja Billa Clintona w Korei Północnej. *

Rzeczniczka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych poinformowała, że opuścił on Koreę Północną wraz z dwoma amerykańskimi dziennikarkami, które _ ułaskawił _ przywódca komunistycznej Północy Kim Dzong Il.

Euna Lee i Laura Ling odleciały z Phenianiu do Los Angeles, na pokładzie samolotu, którym podróżuje Bill Clinton - potwierdziła rzeczniczka byłego prezydenta. Clinton podczas niezapowiedzianej wizyty w Phenianie spotkał się z Kim Dzong Ilem, który wyraził zgodę na _ ułaskawienie _ Amerykanek, skazanych w ubiegłym miesiącu na 12 lat ciężkich robót.

Amerykańska dyplomacja starała się o uwolnienie Euny Lee i Laury Ling przez ponad 4 miesiące, jednakże negocjacje w tej sprawie w znaczny sposób utrudniała coraz większa izolacja Korei Północnej na arenie międzynarodowej oraz przeprowadzenie przez Phenian kolejnych testów nuklearnych i rakietowych.

Sukces misji Billa Clintona. Zobacz zdjęcia z Phenianu (Associated Press):

Dziennikarki pracujące dla kalifornijskiej stacji Current TV zostały zatrzymane na granicy Korei Północnej z Chinami w marcu tego roku. Północnokoreańskie media zwracają dziś uwagę, że akt łaski wobec amerykańskich dziennikarek stanowi dowód na to, że Korea Północna jest państem _ humanitarnym i miłującym pokój _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: kim dzong il, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz