Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Klich: Grozi nam paraliż służb wojskowych

0
Podziel się:

Szef MON boi się, że prezydent sparaliżuje działanie polskiego wywiadu i kontrwywiadu.

Klich: Grozi nam paraliż służb wojskowych
(PAP/Adam Hawałej)

_ - Zatrzymanie prac nad nowelizacją ustaw o wojskowych służbach specjalnych grozi paraliżem tych służb, co zwiększa ryzyko dla polskich żołnierze w Afganistanie i Iraku _ - uważa minister obronyBogdan Klich.

Klich odniósł się w Radiu Zet do zapowiedzi szefa kancelarii prezydenta, że rozmowy na temat nowelizacji ustawy o wojskowym wywiadzie i kontrwywiadzie będą _ bezprzedmiotowe _, a prezydent nie zrezygnuje z zaskarżenia nowelizacji w Trybunale Konstytucyjnym.

_ - Grozi nam paraliż zarówno kontrwywiadu, jak i wywiadu, bo około 150 osób z jednej i z drugiej służby musiałoby 30 września odejść. Część z tych osób wykonuje zadania - nie będąc formalnie wyznaczonymi - w Afganistanie i w innych naszych misjach zagranicznych. Ta sytuacja grozi paraliżem naszej osłony wywiadowczej i kontrwywiadowczej kontyngentów, zwłaszcza afgańskiego _ - powiedział minister.

_ - Jeśli ze strony kancelarii pana prezydenta nie ma ani odrobiny dobrej woli do dialogu, będziemy musieli poszukać jakiegoś innego, awaryjnego rozwiązania _ - dodał minister.

Klich podkreśla, że premier podtrzymuje gotowość do rozmów z prezydentem.

| Uchwalona w czerwcu nowelizacja ustawy o wywiadzie i kontrwywiadzie wojskowym zakłada m.in., że żołnierze b. WSI, którzy wystąpili o weryfikację, ale nie zostali jej poddani, będą mogli pozostawać w rezerwie kadrowej dłużej niż ustawowe dwa lata. |
| --- |

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)