Notowania

bronisław komorowski
10.04.2010 07:00

Komorowski traci poparcie, ale wciąż jest liderem

Marszałek Sejmu może liczyć na 33-procentowe poparcie. To o 9 punktów proc. mniej niż w lutym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w najbliższą niedzielę, do drugiej tury przeszliby marszałek SejmuBronisław Komorowski(PO), z poparciem 33 proc., oraz obecny prezydentLech Kaczyński, którego wskazało 20 procent ankietowanych.

Takie są wyniki najnowszego sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info.

W porównaniu z badaniem tego samego ośrodka z lutego Komorowski stracił 9 pkt proc., zaś Lech Kaczyński - zyskał 7 pkt proc.

Na dalszych miejscach znaleźli się:Andrzej Olechowski- 7 proc. (spadek o 10 pkt proc. w porównaniu z lutym),Jerzy Szmajdziński- 5 proc. (wzrost o jeden pkt proc.),Marek Jurek- 4 proc. (wzrost o jeden pkt proc.), Tomasz Nałęcz - 1 proc. (bez zmian) orazLudwik Dorn- również 1 proc. (nie był uwzględniony w badaniu z lutego).

Żadnego z kandydatów nie potrafiła wskazać prawie jedna trzecie (29 proc.) pytanych. W porównaniu z badaniem sprzed dwóch miesięcy ten wskaźnik wzrósł o 9 pkt proc.

Nie podano, czy w sondażu padło pytanie o udział w wyborach.

TNS OBOP przeprowadził sondaż metodą telefoniczną w środę i czwartek, 7 i 8 kwietnia, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych osób.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sondaż: Kaczyński nie ma szans na reelekcję ]( http://news.money.pl/artykul/sondaz;kaczynski;nie;ma;szans;na;reelekcje,22,0,603670.html )
* [ Gowin: Platforma musi przestać się pompować ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gowin;platforma;musi;przestac;sie;pompowac,112,0,603760.html )
* [ Tusk chce negocjować termin wyborów ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;chce;negocjowac;termin;wyborow,160,0,607392.html )

Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz