Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kosowo gotowe na niepodległość

0
Podziel się

"Ogłoszenie niepodległości Kosowa to kwestia dni" - powiedział premier serbskiej prowincji.

Kosowo gotowe na niepodległość
(EPA/PAP)
bDzGQkcB

*Ogłoszenie niepodległości Kosowa to kwestia dni - powiedział premier serbskiej prowincji. Hashim Thaci, który spotkał się z deputowanymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. *
Europosłowie przestrzegali szefa kosowskiego rządu przed podejmowaniem szybkich decyzji. Argumentowali, że Unia potrzebuje czasu, by przygotować się na proklamowanie niepodległości przez serbską prowincję.

"Kosowo jest gotowe do ogłoszenia niepodległości, nawet choćby dzisiaj. Wszyscy chcą tego bardzo szybko. Będziemy oczywiście koordynować nasze decyzje z Brukselą i Waszyngtonem, ale myślę, że to kwestia dni" - mówił Hashim Thaci.

Tymczasem Unia Europejska wolałaby, żeby Kosowo wstrzymało się z ogłoszeniem niepodległości. Między innymi dlatego, że chce najpierw wysłać misję do serbskiej prowincji. A decyzja o wysłaniu prawie 2000 policjantów i prawników zapadnie dopiero po drugiej turze wyborów prezydenckich w Serbii, która stanowczo sprzeciwia się niepodległości Kosowa. Poza tym, niektórzy wolą poczekać też na wybory w Hiszpanii, która jest niechętna uznawaniu niepodległości Kosowa.

bDzGQkcD

ZOBACZ TAKŻE:

bDzGQkde
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)