Notowania

kotecka
11.07.2008 15:59

Kotecka walczy o dobre imię

Wiceszefowa TVP miała oferować dziennikarzom wyższe wyceny za tendencyjne materiały.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Troje świadków zeznało, że wiedzą od dziennikarzy TVP - których danych nie ujawnili - iż wiceszefowa Agencji Informacji TVP Patrycja Kotecka proponowała im wyższe wyceny za materiały o określonym wydźwięku.

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie przesłuchiwał kolejnych świadków w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki Kotecka wytoczyła byłemu reporterowi _ Wiadomości _ Łukaszowi Słapkowi.

W listopadzie 2007 r. _ Dziennik _, opierając się na relacji Słapka, napisał w artykule pt. _ Korupcja w TVP _, że Kotecka wywierała naciski na reporterów, by przygotowywali materiały kompromitujące PO.

Według Słapka, _ były momenty, kiedy dochodziło do sytuacji bliskich korupcji _ - Kotecka sugerowała, że dobrze mu zapłaci za ten reportaż. Nieprzyjęcie jej oferty miało być powodem jego zwolnienia z _ Wiadomości _. Wersję Słapka potwierdzali potem inni b. dziennikarze TVP.

Kotecka zaprzeczyła i wytoczyła Słapkowi proces, żądając od niego przeprosin i 50 tys. zł zadośćuczynienia za sugestię korupcji. Według niej, przyczyną rozstania ze Słapkiem była jego _ konfliktowość, ale przede wszystkim wątpliwości co do rzetelności dziennikarskiej _.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Kotecka chciała zagłuszyć TVN24 ]( http://news.money.pl/artykul/kotecka;chciala;zagluszyc;tvn24,202,0,302794.html )**
* **[ Kolejni świadkowie nacisków w TVP ]( http://news.money.pl/artykul/kolejni;swiadkowie;naciskow;w;tvp,59,0,306235.html )**
* [ TVP szukała haków na Platformę ]( http://www.google.pl/url?sa=t&ct=res&cd=9&url=http%3A%2F%2Fnews.money.pl%2Fartykul%2Ftvp%3Bszukala%3Bhakow%3Bna%3Bplatforme%2C225%2C0%2C297953.html&ei=CytgR-yFK6ji-QLUosW2Dg&usg=AFQjCNGwPdAF5KlpVfetIFPMdTNFBpQaYw&sig2=iEBsPa-3QUfHRn-OtX4XaQ )
Tagi: kotecka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz