Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KRRiT jest, ale na jak długo?

0
Podziel się:

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi zająć się powołaniem nowych rad nadzorczych w publicznych mediach. Jednak jeśli w marcu parlament nie przyjmie sprawozdania starej rady, mandaty nowych członków wygasną.

bFfvrIgl

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi zająć się powołaniem nowych rad nadzorczych w publicznych mediach. Jednak jeśli w marcu parlament nie przyjmie sprawozdania starej rady, mandaty nowych członków wygasną - czytamy w "Życiu Warszawy".

Dziennik dodaje, że biura Krajowej Rady pracują pełną parą, mimo że jej nowi członkowie ani razu się jeszcze nie zebrali. Trwają prace nad sprawozdaniem z działań KRRiT w 2005 roku.

W związku z tym sprawozdaniem w marcu w Sejmie dojdzie do paradoksalnej sytuacji. Po odwołaniu poprzedniego składu Rady i miażdżącej krytyce jej działań, Sejm, Senat i prezydent powinni odrzucić także sprawozdanie.

bFfvrIgn

Zgodnie z ustawą, spowoduje to wygaśnięcie mandatów obecnych członków Rady. Jeśli zaś dokument zostanie przyjęty, wtedy krytyka i odwołanie tamtego składu okaże się bezsensowne ­- mówi dziennikowi Juliusz Braun, były szef KRRiTV.

bFfvrIgO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)