Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwaśniewska na prezydenta? "Nie będę namawiał"

0
Podziel się

Aleksander Kwaśniewski uważa, że nowe sondaże to zabawa.

Kwaśniewska na prezydenta? "Nie będę namawiał"
(PAP/Andrzej Wiktor)
bDyTHAXp

Były prezydentAleksander Kwaśniewskinie zamierza namawiać swojej żony Jolanty, by stanęła do wyścigu w wyborach prezydenckich. Sondaż, który wskazuje, że mogłaby być najpoważniejszym konkurentemDonalda Tuska, nazwał zabawą.

Według poniedziałkowej _ Rzeczpospolitej _, była pierwsza dama mogłaby stoczyć w miarę wyrównaną walkę z Tuskiem w wyborach prezydenckich.

Z badania opublikowanego w gazecie wynika, że gdyby starła się w II turze z szefem rządu mogłaby liczyć na 47 proc. głosów (53 proc. dla premiera). Dla porównania w tym samym badaniu obecnego prezydentaLecha Kaczyńskiegopoparło 26 proc. ankietowanych.

bDyTHAXr

_ - Ta informacja powinna jej schlebiać, bo jest uznaniem dla niej, uznaniem po części dla prezydentury, którą wypełniałem z jej wielkim udziałem, natomiast traktujmy to w kategoriach trochę takiej sondażowej zabawy _ - powiedział Kwaśniewski.

Były prezydent zaznaczył, że jego żona działa społecznie i nie jest zainteresowana polityką. _ - Nie sądzę, żeby postanowiła wejść w ten rodzaj walki _ - ocenił.

Pytany, czy nie chciałby jej namówić na walkę o prezydenturę, by pomóc w ten sposób lewicy, powiedział, że wszystkie osoby, które były do takiej aktywności namawiane zazwyczaj miały do namawiających wiele pretensji.

_ - Polityka to jest trudny zawód, mało życzliwy, raczej trzeba się liczyć z ciosami, aniżeli z pochwałami, a poza tym moja żona świetnie odnajduje się w działalności społecznej, nie wiem, dlaczego miałaby zamieniać ten typ wpływania na ludzi na politykę _ - oświadczył Kwaśniewski.

bDyTHAXx

ZOBACZ TAKŻE:

bDyTHAXS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)