Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
12.11.2008 10:45

Kwaśniewski: Nie pakować Rosjan w ślepą uliczkę

Były prezydent uważa, że Unia Europejska musi podjąć rozmowy z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Były prezydentAleksander Kwaśniewski uważa, że Unia Europejska musi podjąć rozmowy z Rosją. *

Kwaśniewski argumentował w TVN24, że Rosjanie muszą być oceniani twardo i krytycznie, ale nie można Rosji spychać w próżnię, w której _ będzie miała poczucie, że może robić co chce _.

- _ Rozmowy z UE powinny mieć miejsce i powinny to być twarde rozmowy, bez naiwności, niezwykle krytyczne, niezwykle konkretne i kontrolowane przez opinię publiczną _ - ocenił Kwaśniewski.

W jego ocenie, Rosjanie mają _ zły okres _ w swojej polityce i _ popełniają błąd za błędem _. _ - Gruzja była błędem i nieadekwatną odpowiedzią na decyzję Saakaszwilego _ - dodał.

Według niego, gdyby Litwa i Polska chciały zablokować rozmowy UE- Rosja _ w istocie popełniają błąd _. _ - Wpychają Rosjan w ślepą ulicę, a w ślepą ulicę nie można Rosjan pakować, bo wtedy stają się niebezpieczni _ - powiedział Kwaśniewski.

_ - Dlaczego Putin nie zwołał konferencji prasowej i nie powiedział całemu światu: ludzie tu jest olimpiada, trzeba uszanować pokój, a my jesteśmy atakowani, apeluję zatrzymajcie Saakaszwilego, zatrzymajcie tę prowokację _ - zastanawiał się Kwaśniewski.

Tak samo - jak podkreślił - po wyborze w USA Baracka Obamy _ wypowiedź Miedwiediewa - bardzo agresywna, bardzo w starym języku _. _ To jest kolejny błąd _ - dodał.

Litwa jako jedyny kraj członkowski Unii pozostała do końca przeciw wznawianiu negocjacji nowej umowy UE-Rosja. Jak relacjonował Sikorski, przedstawiciel tego kraju miał podczas obrad powiedzieć, że _ historia przyzna Litwie rację _.

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz