Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kwaśniewski
18.09.2007 07:22

Kwaśniewski w USA: Lepiej o Polsce

Aleksander Kwaśniewski przekonywał amerykańskich ekspertów, że z demokracją w Polsce nie jest źle.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przebywający w Stanach Zjednoczonych Aleksander Kwaśniewski przekonywał amerykańskich ekspertów, że z demokracja w Polsce nie jest zagrożona.

Były prezydent skrytykował jednak premiera Jarosława Kaczyńskiego za - jak się wyraził - prowadzenie polityki podziałów.

Podczas wystąpienia w waszyngtońskiej Radzie Atlantyckiej Aleksander Kwaśniewski ostrożnie wypowiadał się na temat sytuacji w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:
Kwaśniewski przeprasza za wywiad w "Vanity Fair"Krytykował Jarosława Kaczyńskiego za odwoływanie się do historycznych uprzedzeń i podsycanie konfliktów, ale chwalił za skuteczność w polityce. "Demokracja w Polsce nie jest zagrożona, obawiam się jednak o jej jakość" - stwierdził Kwaśniewski. Kilkakrotnie zaznaczał, że w sprawie sytuacji w Polsce nie jest obiektywny, bo opowiedział się już publicznie po stronie jednego z ugrupowań.

W spotkaniu w Radzie Atlantyckiej wzięli udział byli amerykańscy dyplomaci, eksperci do spraw międzynarodowych i studenci. Dyskusję prowadził profesor Zbigniew Brzeziński. Były doradca prezydenta Jimmiego Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego chwalił Kwaśniewskiego za udział w transformacji ustrojowej, działania na rzecz wejścia naszego kraju do NATO i Unii Europejskiej oraz uczynienie z Polski ważnego gracza na arenie międzynarodowej. "Mam nadzieję, że Polska niedługo tę pozycje odzyska" - dodał Zbigniew Brzeziński.

Tagi: kwaśniewski, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz