Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
półmetek
23.06.2008 07:36

Lech Kaczyński na półmetku

W połowie kadencji prezydenta popiera 35 proc. Polaków, złe oceny wystawia 53 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Dziś mija dokładnie 2 i pół roku od dnia, kiedyLech Kaczyńskiobjął urząd prezydenta. Po tym okresie większość polityków negatywnie ocenia urzędowanie Kaczyńskiego. Poparcie znajduje on głównie wśród działaczy Prawa i Sprawiedliwości. *

Paweł Kowalz PiS uważa, że to najlepsza prezydentura po 1989 roku. Jego zdaniem świadczy o tym prowadzona przez Lecha Kaczyńskiego polityka zagraniczna, w tym wschodnia, oraz polityka energetyczna. Paweł Kowal przypomniał też, że prezydent otworzył się na środowiska dotychczas nie odznaczane przez głowę państwa - między innymi KOR i ROPCiO.

TymczasemPaweł Graśz Platformy Obywatelskiej uważa, że ta prezydentura jest pełna sprzeczności. Jest on zdania, że z biegiem kadencji prezydent jest coraz bardziej upartyjniony i coraz mniej odżegnuje się od związków z PiS.

Janusz Piechociński z PSL uważa natomiast, że druga połowa kadencji Lecha Kaczyńskiego powinna być lepsza, bardziej zdystansowana i aktywniejsza niż dotychczas.

Wicemarszałek SejmuJerzy Szmajdzińskiz Klubu Lewicy uważa, że Lech Kaczyński jest prezydentem PiS, a nie Rzeczpospolitej. Jego zdaniem świadczy o tym jego zaangażowanie w kampanii PiS na Podkarpaciu. Zdaniem posła Lewicy prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie jest aktywna i nie buduje lepszej wiarygodności Polski za granicą. Jest za to pełna gaf i niezręczności.

Według najnowszego sondażu CBOS, w połowie kadencji 35 procent respondentów korzystnie ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. 53 procent źle ocenia działalność prezydenta. Sondaż przeprowadzono w dniach 6-9 maja na reprezentatywnej 1107-osobowej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Tagi: półmetek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz