Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
29.07.2007 20:29

Lepper pozwie Kaczyńskiego

Samoobrona złoży wniosek do prokuratury przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Radek Pietruszka)

*Samoobrona złoży w poniedziałek do prokuratury wniosek przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu - zapowiedział w TVN24 szef partii Andrzej Lepper. *

"Pismo do prokuratury zostanie wniesione przeciw premierowi. Żeby prokuratura zajęła się premierem, bo popełnił przestępstwo. On sugeruje swoim podwładnym, żeby złożyli wniosek o cofnięcie immunitetu i postawienie mnie zarzutów. Bo takich jeszcze nie ma" - mówił Lepper w rozmowie z TVN24.

"Jak premier może ode mnie żądać, żebym ja zrzekł się immunitetu w momencie, kiedy nie ma takiego wniosku i nie ma wobec mnie zarzutu?" - pytał Lepper.

"Czy państwo rozumiecie to wszystko? Przecież premier na siłę chce wymusić, bo wpadli we własną pułapkę, bo niczego takiego być nie mogło. Żadnych biznesmenów nie ma, którzy zwracali się do pana Ryby, czy pan Ryba do nich (...). Premier nie wydał zarządzenia w tej sprawie i wie, że po prostu leży w tej sprawie. Ja mogę tylko na prawdę śmiać się z tego wszystkiego. Bo to już zakrawa na kpinę. Panowie za wszelką cenę chcą postawić na swoim" - podkreślił szef Samoobrony.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział, że zapowiedzi Samoobrony świadczą o ogromnej nerwowości Andrzeja Leppera.

_ W rozmowie z IAR Jan Dziedziczak powiedział, że można jeszcze rozmawiać o koalicji z Samoobroną, ale na pewno nie z Andrzejem Lepperem. _

Jan Dziedziczak podkreślił, że Lepper być może zaczął dostrzegać, iż rząd Jarosława Kaczyńskiego bezkompromisowo walczy z korupcją. Jest to, zdaniem Dziedziczaka, ewenementem po 1989 roku.
Wcześniej poseł Mateusz Piskorski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że parlamentarzyści Samoobrony znają treść listu, w którym premier wezwał Leppera, aby sam zrezygnował z immunitetu.

To można jednak zrobić dopiero wtedy, gdy prokuratura wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu w konkretnej sprawie. Na razie takiego wniosku nie ma, a więc niektórzy posłowie Samoobrony powzięli podejrzenie, że premier próbował wywrzeć nacisk na prokuraturę, aby sformułowała wniosek o uchylenie immunitetu Leppera.

Mateusz Piskorski powiedział, że wyczerpuje to znamiona przestępstwa z artykułu 231 paragraf 1 Kodeksu karnego - przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i działanie na szkodę osoby prywatnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lepper, kaczyński, pozew, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz