Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leszek Miller znowu w SLD

0
Podziel się:

Zadecydowali o tym działacze z Łodzi. To tam Miller wystąpił z partii w 2007 roku.

Leszek Miller znowu w SLD
(ec.europa.eu)

Były premier i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller został ponownie przyjęty do SLD. Zadecydowali o tym w środę działacze Koła Śródmiejskiego tej partii w Łodzi - tego samego, z którego Miller wystąpił przed trzema laty.

Szef koła Rafał Paras powiedział, że członkowie koła niemal jednogłośnie opowiedzieli się za ponownym przyjęciem Millera do SLD. Z ich decyzji zadowolony był były premier, który ocenił, że występowanie z Sojuszu było błędem z jego strony.

Miller wystąpił z SLD w połowie września 2007 roku, protestując w ten sposób przeciw decyzji kierownictwa partii o nierekomendowaniu jego osoby jako kandydata SLD na listach wyborczych centrolewicowej koalicji Lewica i Demokraci (SLD, SdPl, PD, UP). W końcu wystartował (bez powodzenia) do parlamentu z listy Samoobrony. Później założył własne ugrupowanie Polska Lewica.

Były premier dodał, że SLD jest ważniejsze niż urojone krzywdy, ambicje czy prestiż. Według niego warto było zacisnąć zęby i przetrwać ten czas. - _ Groźne jest popełnianie błędów, ale jeszcze groźniejsze trwanie w nich _ - mówił. Dodał, że świadomie wybrał Koło Śródmiejskie w Łodzi, bo dzięki temu _ znalazł się w tym samym punkcie, co kilka lat temu _.

Jego zdaniem polska scena polityczna na długie lata zostanie zdominowana przez cztery ugrupowania: PO, PiS, SLD i PSL. Dlatego - jak ocenił - każda partia, każde ugrupowanie, które jest poza Sejmem, musi zdecydować: czy chce być ozdobnikiem, czy też istnieć na scenie politycznej. _ - Jestem zwolennikiem, aby ludzie, którzy chcą działać w polityce, działali w partiach, które mają coś do powiedzenia w parlamencie _ - dodał.

Według niego SLD jest najważniejszym ugrupowaniem po lewej stronie sceny politycznej. _ Każdy, kto dobrze życzy lewicy, powinien dobrze życzyć SLD _ - powiedział.

Pytany o swoje ugrupowanie Polska Lewica, powiedział, że część polityków PL wróciła do Sojuszu, część pozostała w Polskiej Lewicy. Powtórzył, że nie zamierza kandydować jesienią w wyborach ani na prezydenta Łodzi, ani Warszawy, a jego działalność w partii uzależniona będzie _ od sytuacji rodzinnej _. Przyznał, że ma ciężko chorą żonę. Zdaniem Millera najważniejszym zadaniem, na którym powinno skupić się SLD, jest poparcie w wyborach prezydenckich Jerzego Szmajdzińskiego.

Po raz pierwszy o powrocie do SLD były premier mówił w połowie grudnia ubiegłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)