Notowania

aleksander kwaśniewski
21.02.2008 08:40

Lewe finanse Kwaśniewskiego?

Kampania wyborcza Aleksandra Kwaśniewskiego mogła być finansowana nielegalnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*_ Rzeczpospolita _ pisze, że kampania wyborczaAleksandra Kwaśniewskiegobyła finansowana w sposób nielegalny. *

Takie zeznania - według dziennika - miał złożyć były poseł SLD Ryszard Zając przesłuchiwany w sprawie mafii węglowej.

Z zeznań, do których dotarła _ Rzeczpospolita _ wynika, że biznesmeni handlujący węglem zapłacili po 20 tysięcy złotych, by w restauracji _ Czerwona Oberża _ w Katowicach spotkać się z kandydującym w 1995 roku na prezydenta Aleksandrem Kwaśniewskim.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ > Tusk: Najbiedniejszy poseł w Sejmie ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;-;najbiedniejszy;posel;w;sejmie,32,0,301856.html )
* [ > Gdzie się podział majątek Pawlaka? ]( http://news.money.pl/artykul/gdzie;sie;podzial;majatek;pawlaka,73,0,313417.html )
* [ > Jakie pieniądze ma Kwaśniewski? ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/jakie;pieniadze;ma;kwasniewski,99,0,232547.html )

Organizatorką owego spotkania była Barbara Kmiecik, zwana śląską Alexis. Miała ona wpłacić na kampanię 60 tysięcy złotych. Według Ryszarda Zająca środków tych nie wykazano w sprawozdaniu finansowym z kampanii przekazywanym Państwowej Komisji Wyborczej.

Aleksander Kwaśniewski przyznaje, że zna byłego parlamentarzystę, jednak - jego zdaniem - Ryszard Zając jest niewiarygodny.

Tagi: aleksander kwaśniewski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz