Notowania

weto
26.11.2008 07:58

Lewica za odrolnieniem, przeciw prywatyzacji

Szef SLD zapowiada, jak Lewica zagłosuje ws. weta prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przewodniczący SLDGrzegorz Napieralski potwierdził, że klub Lewicy opowie się za odrzuceniem weta prezydenta do nowelizacji ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Rekomendowanie takiej decyzji klubowi zapowiedział we wtorekWojciech Olejniczak.

_ - Tak, konsultowaliśmy to wczoraj z przewodniczącym Olejniczakiem i z byłym ministrem rolnictwa, specjalistą właśnie w tych sprawach. Mówił, że ustawa mogłaby być lepsza, bo pisana być może zbyt szybko, ale twierdzi, że otwiera furtkę w dobrą stronę _ - mówił lider SLD w radiowych _ Sygnałach Dnia _.

Prezydent zawetował nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, przewidującą odrolnienie wszystkich gruntów rolnych w miastach. Według Lecha Kaczyńskiego wejście w życie ustawy w proponowanym kształcie może doprowadzić m.in. do dewastacji cennych przyrodniczo fragmentów krajobrazu, wzrostu ruchu samochodowego i niekontrolowanego rozwoju budownictwa.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Palikot znów krytykuje prezydenta. Za weto ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/palikot;znow;krytykuje;prezydenta;za;weto,129,0,403329.html ) **
* [ Samorządy nie chcą odrolnienia ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/samorzady;nie;chca;odrolnienia,197,0,381381.html )
* [ Budowa bez odrolnienia. Na kiepskich glebach ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/budowa;bez;odrolnienia;na;kiepskich;glebach,129,0,375425.html )
* [ Kiepską ziemię łatwiej będzie odrolnić ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/kiepska;ziemie;latwiej;bedzie;odrolnic,234,0,333034.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Napieralski powiedział też, że - w przypadku zawetowania przez prezydenta ustawy o komercjalizacji szpitali - SLD poprze to weto.

_ - Tu jesteśmy jednoznaczni, też merytorycznie, nie może być w Polsce tak, że w dobie kryzysu światowego jeszcze prywatyzujemy służbę zdrowia. Ja mówię zawsze bardzo jasno, szpital jest po to, żeby leczyć, a spółka - żeby zarabiać. Państwo ma obowiązek leczyć pacjenta i rozpoczynanie reformy od prywatyzacji szpitali dla nas było czymś nie do przyjęcia _ - argumentował szef SLD.

POSŁUCHAJ SZEFA SLD:

dźwięk: IAR

Lech Kaczyńskima dziś ogłosić swą decyzję w sprawie pakietu ustaw zdrowotnych. Nieoficjalnie wiadomo, że prezydent zawetuje trzy z sześciu ustaw, w tym o przekształceniu ZOZ-ów w spółki prawa handlowego.

Tagi: weto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz