Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lipiec ofiarą walki służb specjalnych?

0
Podziel się:

Były minister sportu, Tomasz Lipiec, utrzymuje, że padł ofiarą konkurencji między ABW a CBA.

Lipiec ofiarą walki służb specjalnych?
(PAP/Andrzej Grygiel)

Jak pisze "Rzeczpospolita", powołując się na źródła zbliżone do śledztwa, Lipiec twierdzi, że w sprawie podejrzanych podwładnych od początku deklarował wolę współpracy z organami ścigania.

ZOBACZ TAKŻE:
Były minister sportu aresztowanyByły minister w rządzieJarosława Kaczyńskiegoutrzymuje, że o swoich podejrzeniach na temat nieuczciwości dyrektorów Centralnego Ośrodka Sportu Krzysztofa S. i Tadeusza M. mówił szefom ABW.

Według informatorów "Rzeczpospolitej" Tomasz Lipiec rzeczywiście spotykał się z przedstawicielami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednak ich zdaniem informacje, jakich udzielał nie dotyczyły korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu.

Były minister utrzymuje również, że dzień po zatrzymaniu szefów COS poprosił o spotkanie z szefem CBAMariuszem Kamińskim. Chciał się dowiedzieć, czemu Biuro dokonało zatrzymań na terenie ministerstwa sportu. Przedstawiciele Biura potwierdzają, że do takiego spotkania doszło, jednak zaprzeczają, jakoby minister wyrażał chęć współpracy z organami ścigania - pisze gazeta.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)