Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera hazardowa
15.10.2009 18:12

Macierewicz składa doniesienie na ministra

Jacek Cichocki miał zataić udział Grzegorza Schetyny w spotkaniu z premierem i ministrem sportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jacek Cichocki - sekretarz rządowego Kolegium do spraw Służb Specjalnych - miał zdaniem posła PiS, w kalendarium rządowych prac nad ustawą o grach zataić udział wicepremieraGrzegorza Schetynyw spotkaniu z premieremDonaldem Tuskiemi ministrem sportuMirosławem Drzewieckim.

Spotkanie z 19 sierpnia dotyczyło zmiany stanowiska Drzewieckiego w sprawie dopłat do automatów. Sam Schetyna w mediach potwierdzał, że uczestniczył w części rozmowy.

Zdaniem posła Macierewicza, minister Cichocki poświadczył nieprawdę, nie dopełnił obowiązków służbowych i utrudnił postępowanie prowadzone przez prokuraturę. Według byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, ukrycie informacji chroniących wicepremiera Schetynę, świadczy, że źródłem przecieku o prowadzonej akcji CBA w sprawie afery hazardowej, mogła być kancelaria premiera.

**[

O aferze hazardowej czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/afera;hazardowa.html ) **

Poseł Macierewicz skierował też dwa pytania do ministra skarbuAleksandra Gradaw związku z tak zwaną aferą stoczniową. Chce odpowiedzi na pytanie, czy minister złożył pisemne zapewnienia dotyczące transakcji sprzedaży stoczni Abdulowi el Assirowi - handlarzowi broni a jednocześnie pełnomocnikowi niedoszłego kupca polskich stoczni, tak zwanych _ Katarczyków _. Macierewicz prosi o odpowiedź, czy Grad zobowiązał się do zwrotu wadium wpłaconego na licytację majątku stoczni handlarzowi broni oraz czy zapewnił, że dołoży wszelkich starań, że po zakupie stoczni, nie będzie wymagana od _ Katarczyków _ produkcja statków.

Antoni Macierewiczwyjaśnił, że swoich pytań do ministra Grada _ nie bierze z sufitu _ i sformułował je _ na podstawie dążenia do wykrycia prawdy _. Ministra Cichockiego poseł PiS podejrzewa o popełnienie przestępstw z trzech różnych artykułów kodeksu karnego.

Tagi: afera hazardowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz