Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
macierewicz
22.08.2006 13:42

Macierewicz tłumaczy się z sowieckiej agentury

Premier Jarosław Kaczyński wezwał wiceszefa MON Antoniego Macierewicza w celu złożenia przez niego wyjaśnień w sprawie wypowiedzi wiceministra na antenie Telewizji Trwam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

"Premier Jarosław Kaczyński wezwał wiceszefa MON Antoniego Macierewicza w celu złożenia przez niego wyjaśnień w sprawie wypowiedzi wiceministra na antenie Telewizji Trwam" - mówi Jan Dziedziczak, rzecznik rządu.

Macierewicz w niedzielę na antenie Telewizji Trwam, odnosząc się do listu otwartego b. ministrów sprawa zagranicznych w sprawie odwołania przez
Dziedziczak: Maciereiwcz ma wyjaśnićprezydenta udziału w spotkaniu Trójkąta Weimarskiego powiedział: "Część z tych osób to są byli członkowie PZPR, czyli partii komunistycznej, tego sowieckiego namiestnictwa. Większość spośród nich w przeszłości była agentami sowieckich służb specjalnych. Nie wszyscy, ale kilku".

Zdaniem Macierewicza, byli ministrowie SZ pisząc list "tak naprawdę wszyscy reprezentowali interes struktur postsowieckich". "Czy prawie wszyscy, bo tam jest dramatyczny problem występowania także pana Bartoszewskiego. Rzecz, której też pojąć, powiem szczerze do dzisiaj nie mogę, dlaczego on zdecydował się wziąć w tym udział" - mówił wiceminister w TV Trwam.

Macierewicza ostro krytykuje PO. partia domaga się od prezydenta, premiera i szefa MON "twardej jednoznacznej i natychmiastowej reakcji" na sformułowane przez wiceszefa MON Antoniego Macierewicza oskarżenie wobec b. szefów polskiej dyplomacji o współpracę z sowieckim wywiadem.

Szef PO Donald Tusk powiedział na briefingu prasowym, że prezydent,
Sikorski: To byłby precedens w skali NATO premier i szef MON powinni zażądać od Macierewicza dostarczenia dowodów na sformułowane przez niego oskarżenia albo zdecydować o jego natychmiastowej dymisji.

Do złożenia wyjaśnień w tej sprawie wezwał Macierewicza też minister obrony narodowej Radosław Sikorski. Jego zdaniem gdyby zarzuty Macierewicza się potwierdziły byłby to precedens na skalę międzynarodową.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: macierewicz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz