Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
19.07.2006 21:49

Mamy nowy rząd!

240 głosów za udzieleniem wotum zaufania rządowi Jarosława Kaczyńskiego, 205 przeciwko. Nowy gabinet został zaakceptowany przez Sejm bezwzględną większością głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartlomiej Zborowski)

Zgodnie z przewidywaniami wniosek poparły koalicyjne kluby: Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin i Samoobrona. Przeciw były m.in. Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Przed głosowaniem premier odpowiadał na część poselskich pytań i wątpliwości.

Nowy szef rządu wyjaśniał posłom kto będzie pomagał Polakom za granicą, co rząd zrobi dla rozwoju polskiej piłki nożnej, jak będzie przygotowywany nowy budżet i jaki algorytm zamierza przyjąć przy podziale środków strukturalnych.

Dla przebywających za granicą Kaczyński zapowiada wzmocnienie konsulatów. Poprawę bezpieczeństwa w kraju chce osiągnąć poprzez przesunięcie większej liczby prokuratorów na "pierwszą linię" oraz zwiększenie środków na działalność *Premier: *_ Przyjmiemy algorytm podziału środków unijnych, wspierający słabsze regiony. Polska musi być solidarna! _sądów.
Duże poruszenie na sali sejmowej wywołało wyjaśnienie, jak rząd zamierza poprawić polski wizerunek za granicą. "Jeśli polski wizerunek za granicą jest nadszarpnięty, to głównie dlatego, że z Polski idzie wiele sygnałów, opisujących rzeczywistość w sposób "kontrfaktyczny": "To stąd idą sygnały, że w Polsce rządzi skrajna prawica, że zagrożona jest demokracja. To są bzdury!" - twierdzi Kaczyński. "Przestańcie kłamać! - wzywa premier - wtedy nasz wizerunek będzie lepszy."

Tagi: kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2020

RENA - TAPora na wnioski NIE JEST TO JEDNOMYŚLNOŚĆ I POCHWAŁA STANU RZECZY A RACZEJ NIEWIELE DO UPADKU JEDYNIE SŁUSZNYCH.

Rozwiń komentarze (1)