Notowania

kazimierz marcinkiewicz
21.10.2007 15:06

Marcinkiewicz gwiazdą wyborów w Londynie

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że po "wojennej" kampanii, oczekuje pokoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Były premierKazimierz Marcinkiewiczpowiedział, iż po "wojnnej" kampanii wyborczej oczekuje pokoju i uspokojenia.

Marcinkiewicz głosował w Londynie, gdzie pracuje jako dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju opowiedział się za wprowadzeniem możliwości głosowania przez internet. Jego zdaniem zwiększyłoby to w głosowaniu udział Polaków przebywających poza granicami kraju.

Pytany o ocenę kampanii były premier powiedział: "W kampanii wyborczej zabrakło mi pokoju, a nawet trzech pokojów z kuchnią".

ZOBACZ TAKŻE: Co drugi Polak głosował
"Gołym okiem widać, że uczestniczy w tych wyborach dużo więcej Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii niż dwa lata temu. Jestem zbudowany tym, że tak wielu Polaków przyjechało tu na własny koszt, poświęcając swój czas, aby zagłosować. Dla mnie dzisiejszy dzień jest świętem demokracji" - powiedział Marcinkiewicz.

| MARCINKIEWICZ SUPERSTAR |
| --- |
| Marcinkiewicz był przed konsulatem postacią rozpoznawalną i popularną. Wiele osób podchodziło do niego, by się przywitać. Pozował do fotografii. Czekającym wraz z nim podobało się to, że nie chciał skorzystać z uprzejmości stojących w kolejce, którzy byli gotowi przepuścić byłego premiera. |

Tagi: kazimierz marcinkiewicz, wiadomości, polityka, pap, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz