Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcinkiewicz porzucił PiS

0
Podziel się:

Okazało się, że Kazimierz Marcinkiewicz już miesiąc temu odszedł z PiS.

Marcinkiewicz porzucił PiS
(PAP/Radek Pietruszka)

Kazimierz Marcinkiewicznie jest już członkiem PiS - informuje "Dziennik". Gazeta dotarła do poufnego listu byłego premiera do szefa partiiJarosława Kaczyńskiego.

W liście Marcinkiewicz złożył rezygnację z członkostwa w partii, prosząc o dyskrecję. Były premier napisał list 2 września w Londynie - ujawnia "Dziennik'.

Marcinkiewicz powiedział gazecie, że jego zdaniem niedobrze się stało, iż list dostał się do mediów przed wyborami. Dodaje jednak, że żałuje, iż przez miesiąc Jarosław Kaczyński nie zareagował na korespondencję.

_ W liście Marcinkiewicz pisze między innymi, że był podsłuchiwany, a sprawa ta przedostała się do mediów. _

Przyznaje, że bardzo trudno było podjąć mu decyzję o odejściu z PiS, "ale nie mam innego wyjścia. To boli, ale nie mogę pozwolić na stawianie mnie w rzędzie z Kaczmarkiem i Netzlem. Zwłaszcza gdy robi to premier i lider mojej partii".

Marcinkiewicz skarży się też na zbyt duże wpływy w partii grupy dawnych działaczy Porozumienia Centrum i na dążenia polityków PiS-u do zawłaszczania państwa.

"Nigdy o nic nie prosiłem Pana Premiera dla mnie osobiście, może poza głupim pomysłem PKO BP i tak niezrealizowanym. Nie zabiegałem o premierostwo. Podjąłem się tego zadania na Pańską prośbę i wykonałem je solidnie. Gdy trzeba było z niejasnych powodów, tak zwanego przyśpieszenia, bez szemrania ustąpiłem, odszedłem" - napisał Marcinkiewicz do Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)