Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Media publiczne znikną?

0
Podziel się:

Przedstawiciele mediów publicznych twierdzą, że abonament może zniknąć.

Media publiczne znikną?
(PAP/EPA)

Nowelizacja przewiduje zwolnienie z opłat na rzecz mediów publicznych emerytów, rencistów, bezrobotnych i osób korzystających z pomocy społecznej.

- _ To pierwszy krok do likwidacji mediów niekomercyjnych _ - twierdzą zgodnie przedstawiciele wszystkich mediów publicznych.

Rzecznik Polskiego Radia Tadeusz Fredro - Boniecki, zwraca uwagę, że zwalnianie kolejnych grup społecznych z opłacania abonamentu doprowadzi do jego całkowitej kasacji. To zaś nie pozostanie bez wpływu na wszystkie media. Rzecznik uważa, że likwidacja abonamentu jest równa likwidacji mediów publicznych. Każdy inny sposób ich finansowania będzie bowiem _ zaprzeczeniem publiczności tego nadawcy _.

Członek Zarządu Telewizji Polskiej Sławomir Siwek zauważa, że rozwiązanie przyjęte przez Sejm, to pierwsza tak wielka zmiana w mediach publicznych od 1989 roku. Według Sławomira Siwka, nie dyskutuje się o poprawie jakości mediów publicznych, ale o ich likwidacji. Dodaje, że mniejsze wpływy z abonamentu odbiją się na jakości programu.

Wcześniejszy projekt ustawy dotyczył ulgi wyłącznie dla emerytów i rencistów. Poprawkę zwalniającą z opłat na rzecz mediów publicznych również bezrobotnych i osoby korzystające z pomocy społecznej zgłosiła wczoraj Lewica.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)