Notowania

niemcy
27.08.2009 14:54

Merkel wzywa Izrael: Wstrzymajcie osadnictwo

Kanclerz Niemiec uważa, że to dobry czas na przyspieszenie procesów pokojowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum/CC/Flickr)

_ - Zaprzestanie rozbudowy osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu Jordanu jest istotnym warunkiem postępu w negocjacjach pokojowych na Bliskim Wschodzie _ - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel po rozmowach z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Merkel zaapelowała, by strony konfliktu bliskowschodniego wykorzystały możliwie szybko korzystną - jej zdaniem - sytuację międzynarodową, jaka powstała po wyborach w USA i Izraelu. _ - Czas nagli _ - powiedziała.

Zdaniem niemieckiej kanclerz jedyną drogą do pokoju w regionie jest istnienie dwóch niezależnych państw izraelskiego i palestyńskiego.

Netanjahu wyraził nadzieję, że w ciągu miesiąca bądź dwóch uda się wznowić izraelsko-palestyńskie negocjacje pokojowe. Dodał, że dla Izraela zasadniczym warunkiem jest gotowość uznania przez Palestyńczyków prawa narodu żydowskiego do narodowego państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Mubarak: Najpierw pokój, potem uznanie Izraela ]( http://news.money.pl/artykul/mubarak;najpierw;pokoj;potem;uznanie;izraela,140,0,521356.html )
* [ Abbas wyklucza negocjacje z Izraelem ]( http://news.money.pl/artykul/abbas;wyklucza;negocjacje;z;izraelem,159,0,520351.html )
Tagi: niemcy, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz