Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
26.08.2008 17:03

Miedwiediew: Nie boimy się nowej, zimnej wojny

- Rosja pomoże Abchazji i Osetii Płd., jeśli zostaną zaatakowane - powiedział prezydent Rosi w wywiadzie dla CNN.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*- Rosja pomoże Abchazji i Osetii Płd., jeśli zostaną zaatakowane - powiedział Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla telewizji CNN. *
Prezydent Rosji dodał, że Rosja nie planuje interwencji militarnej w innych konfliktach w byłych radzieckich republikach.

Miedwiediew oznajmił, że uznanie przez Rosję niepodległości Osetii Płd. i Abchazji jest zgodne z prawem międzynarodowym.

- _ Każdy przypadek uznania niepodległości jest szczególny. Szczególna była sytuacja w Kosowie, szczególna - w Osetii Płd. i szczególna - w Abchazji _ - dodał.

- _ Nasza decyzja opiera się na Karcie Narodów Zjednoczonych, deklaracjach helsińskich i innych dokumentach _ - zaznaczył Miedwiediew

Miedwiediew oznajmił też, że Rosja nie lęka się perspektywy nowej _ zimnej wojny _. - _ Nie lękamy się niczego, w tym perspektywy zimnej wojny, której jednak nie chcemy. W tej sytuacji wszystko zależy od stanowiska naszych partnerów _ - oznajmił gospodarz Kremla.

Według Miedwiediewa, jeśli partnerzy Rosji na świecie zechcą zachować dobre stosunki z Moskwą, to zrozumieją jej decyzję i sytuacja będzie spokojna. - _ Jeśli zaś wybiorą scenariusz konfrontacyjny, to nie ma wyjścia - żyliśmy już w różnych warunkach, pożyjemy i w takich _ - oświadczył.

(na zdjęciu: Osetyjczycy cieszący się z uznania przez Moskwę niepodległości separatystycznej republiki)

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz