Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nfz
01.09.2006 14:00

Miller spada ze stołka

Minister zdrowia Zbigniew Religa wystąpił z wnioskiem do premiera Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie szefa NFZ Jerzego Millera. "Z tego, co wiem, to jeszcze jestem prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia" - odpowiedział Miller.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP Jacek Turczyk)

*Minister zdrowia Zbigniew Religa wystąpił z wnioskiem do premiera Jarosława Kaczyńskiego o odwołanie szefa NFZ Jerzego Millera. Z tego, co wiem, to jeszcze jestem prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia - odpowiedział Miller. *

Gosiewski poinformował, że Miller otrzymał propozycję objęcia funkcji wiceministra finansów, jednak nie przyjął tej propozycji. Minister w Kancelarii Premiera Przemysław Gosiewski powiedział też , że propozycja ta padła podczas spotkania Millera z premierem Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło się tydzień temu.

Wcześniej Gosiewski poinformował, że minister zdrowia Zbigniew Religa wystąpił z wnioskiem do premiera o odwołanie szefa NFZ - wniosek ma zaopiniować teraz Rada NFZ, która zebrać się ma w przyszłym tygodniu. Po opinii Rady zapadnie decyzja premiera w sprawie odwołania Millera. Gosiewski dodał, że nie ma jeszcze wniosku o powołanie nowego szefa Funduszu.

Z tego, co wiem, to jeszcze jestem prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu szef NFZ Jerzy Miller. Pytany przez dziennikarzy, jak czuje się w sytuacji, kiedy ciągle mówi się o jego odwołaniu, Miller powiedział: "Pierwszy wniosek o moje odwołanie był 6 grudnia 2004 r., więc jestem oswojony z tą myślą".

Dodał, że tego typu pytania należałoby zadawać dyrektorom poszczególnych oddziałów NFZ, którzy każdego dnia muszą się zastanawiać, czy Miller jest jeszcze ich przełożonym, czy nie. "To nie jest dobrze, jeśli panowie muszą się zastanawiać, czy to, co ja nie tylko podpisuję, ale również deklaruję, że podpiszę za miesiąc czy dwa miesiące, należy traktować jako przesądzone, jeżeli ciągle spotykam się z pytaniem: Czy pan jest jeszcze prezesem, czy już nie" - mówił Miller.

Szef NFZ nie chciał zdradzić dziennikarzom, jak przebiegło jego ubiegłotygodniowe spotkanie z premierem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział jedynie: "Wypiliśmy herbatę. Więcej nie chcę powiedzieć".

Tagi: nfz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz