Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
23.10.2009 18:52

Mimo afer poparcie dla Platformy rośnie

W sondażach zyskały też PiS i PSL. Lewica traci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radomil/CC/Wikipedia)

W ciągu niespełna dwóch miesięcy poparcie dla PO wzrosło o 3 punkty procentowe, a dla PiS - o 1 punkt procentowy. Tak wynika z sondażu TNS OBOP, przeprowadzonego dla programu _ Forum _ TVP INFO.

Według badania, wykonanego 21 i 22 października, na Platformę Obywatelską chce głosować 49 procent, a na Prawo i Sprawiedliwość - 31 procent ankietowanych. W stosunku do sondażu z 2 i 3 września partia rządząca odnotowała wzrost o 3 punkty, a główne ugrupowanie opozycyjne - o 1 punkt procentowy. Także o 1 punkt zwiększyły się notowania PSL, na które chciałoby teraz głosować 4 procent badanych. Spadło natomiast poparcie SLD, które teraz mogłoby liczyć na 14 procent głosów.

Autorzy sondażu zapytali też Polaków o opinię na temat ujawnionej niedawno sprawy podsłuchiwania dziennikarzy przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Aż 49 procent ankietowanych uważa, żeDonald Tuskpowinien wstrzymać się z decyzją w tej sprawie do czasu zakończenia kontroli w Agencji. 14 procent chciałoby, żeby premier zdymisjonował szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. 5 procent ankietowanych uważa, że Donald Tusk powinien zażądać dymisji wiceszefa ABW Jacka Mąki, a 10 procent jest zdania, ze premier w ogóle nie powinien zajmować się tą sprawą.

Tagi: donald tusk, sondaż, po, psl, PiS, sld, obop, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz