Notowania

stocznia
14.03.2009 07:53

Misiak tworzył ustawę,a jego firma zarobi. Bez przetargu

Firma senatora PO - bez przetargu - skorzysta na zapisach specustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Tomasz Misiak, senator i koordynator europarlamentarnej kampanii PO, pracował w Senacie nad stoczniową specustawą. Później firma, której jest współwłaścicielem, bez przetargu dostała lukratywne zlecenie na realizację tego, co w ustawie zapisano.

O sprawie pisze _ Gazeta Wyborcza _. W listopadzie 2008 roku Komisja Europejska uznała, że Stocznia Gdynia i Stocznia Szczecińska Nowa dostały od państwa nielegalnie kilka miliardów euro pomocy.

Stocznie pieniędzy oddać nie mogą, więc będą zlikwidowane, ich majątek wystawiony na licytację, wszyscy pracownicy zwolnieni. W Polsce takiej operacji jeszcze nikt nie przeprowadzał. Rząd w ekspresowym tempie stworzył więc tak zwaną specustawę stoczniową.

Tomasz Misiak - 36-letni senator PO z Wrocławia - przewodniczył komisji gospodarki narodowej pracującej nad specustawą, zgłaszał do niej poprawki. Specustawa weszła w życie 6 stycznia.

Nowe prawo stanowi, że za zapewnienie zwalnianym stoczniowcom miękkiego lądowania odpowiada państwowa spółka Agencja Rozwoju Przemysłu. Pod koniec lutego Agencja ogłosiła, że do realizacji usługi szkoleniowo-doradczej wybrała firmę Misiaka.

Senator był wiceprezesem firmy, dziś przewodniczy radzie nadzorczej. Pozostaje też współwłaścicielem. Według strony internetowej firmy ma 42 procent akcji. Sam twierdzi, że już tylko 30 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stoczniowa specustawa nie podoba się Unii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stoczniowa;specustawa;nie;podoba;sie;unii,121,0,431993.html )
* [ Oferty pracy dla stoczniowców: psi styliści i bukieciarze ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oferty;pracy;dla;stoczniowcow;psi;stylisci;i;bukieciarze,107,0,421483.html )
*
Tagi: stocznia, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz